Választások az MTA Veszprémi Akadémiai Bizottság elökségében
Az MTA VEAB szavazati jogú tagjai a 2026-2029. közötti akadémiai ciklusra az MTA VEAB 2026. június 12-i ülésén a regnáló elnökséget erősítette meg pozíciójában:
elnök: Gelencsér András, az MTA rendes tagja
élettudományok alelnök: Hegyi Judit, a Széchenyi István Egyetem egyetemi docense
természettudományok alelnök: Pituk Mihály, a Pannon Egyetem egyetemi tanára
társadalomtudományok alelnök: Szabó Péter, a Kodolányi János Egyetem rektor emeritusa
tudományos titkár: Jankovics Hajnalka, a Pannon Egyetem tudományos főmunkatársa
Munkájukhoz sok sikert kívánunk!