Tisztelt Érdeklődők!
Szinte biztos, hogy önök közül többen is rendelkeznek szerzői joggal. De vajon mit is jelent ez? Milyen jogaink és lehetőségeink vannak szerzőként? Mit jelent a szellemi tulajdon területe? Miben különböznek egymástól egy találmány megalkotójának és egy irodalmi mű alkotójának a jogai? Mit jelent a szerzői jogi jogsértés és milyen igényeket támaszthat ilyenkor a szerző? Milyen jogi útvesztők öveznek egy film megalkotását?
Egy sor kérdés, amelynek a válasza az egyik legdinamikusabban fejlődő, legsokszínűbb és az egyik legösszetettebb területe a jogtudománynak és joggyakorlatnak. Egy sor kérdés, amelynek a megválaszolását a szellemi tulajdon leghíresebb, legérdekesebb jogesetein keresztül vizsgáljuk meg.
A szellemi tulajdon híres perei című szabadon választható tantárgyam keretében a szellemi alkotásokkal kapcsolatos legfontosabb elméleti és legérdekesebb gyakorlati kérdésekkel ismertetem meg a hallgatóságot. Az elméleti, rendszertani bevezető után a leghíresebb hazai és nemzetközi vonatkozású szerzői jogi és iparjogvédelmi esetek kerülnek részletesen ismertetésre. Minden egyes releváns témakört a fontosabb jogeseteken keresztül mutatok be. Az óra anyaga nem csupán a magyar és az európai szerzői és iparjogvédelmi szabályokba enged bepillantást, hanem a tengerentúli szabályokra is.
Ezúton invitálok minden kedves érdeklődőt a fenti előadásaimra, amelyeken online formában lehet részt venni 2021. február 15. és 2021. május 10. között hétfőnként 16 órától. A tantárgy tematikus leírása megtalálható a https://jogikar.uni-miskolc.hu/files/13735/A%20szellemi%20tulajdon%20h%C3%ADres%20perei%20-%20jog%C3%A1sz%20-%20N-L.pdf oldalon.
Kérem, hogy az érdeklődők részvételi szándékukat a jogsapi@uni-miskolc.hu címen jelezzék, a kapcsolódási linket válaszüzenetben küldöm el.
Dr. Sápi Edit PhD
egyetemi tanársegéd
Miskolci Egyetem, Állam-és Jogtudományi Kar,
Civilisztikai Tudományok Intézete, Polgári Jogi Tanszék