Magyar tudományos akadémia

Debreceni területi bizottsága

Hogyan legyek értékesebb fogászati asszisztens?

Helyszín: DAB Székház

Hogyan legyek értékesebb fogászati asszisztens?

Előadók:
Dr. Radánovics-Nagy Dániel, Dr. Mekis Miklós

Időpont:
2024. március 8. (péntek) 10:00

Helyszín:
MTA DAB Székház
4032 Debrecen, Thomas Mann utca 49.

Szervezők:
Realtrade Kft.


Regisztráció

1. Preventív szemlélet a felnőtt- és gyermekfogászatban
Sürgető népegészségügyi feladat országos komplex prevenciós programok szervezése, konkrét fogászati célkitűzések, módszerek és feladatok megjelölésével, hiszen primer prevencióval a fogászati kuratív beavatkozások jelentős része megelőzhető volna. Meglátásunk szerint a komplex prevenciós programokban a fogászati asszisztenseknek és higiénikusoknak szerves szerepet kell vállalniuk, ehhez kívánunk inspirációt nyújtani.


2. A digitális fogászat asszisztensi vonatkozásai
Bár sokszor a fogászat jövőjeként tekintünk a digitális fogászat újításaira, hazánkban is egyre több praxisban jelennek meg az orálszkennerek, 3D nyomtatók, chairside CAD/CAM rendszerek, így ezek ismerete asszisztens oldalról is új ismereteket igényel. Képzésünkben az intraorális szkennerek használatának asszisztensi oldalát kívánjuk elméleti és gyakorlati útmutatókkal megtámogatni.


3. Fogászati röntgenfelvételek típusai és a felvételtechnika alapjai
A kezelőorvos munkáját nagymértékben segíti az olyan kompetens és felkészült asszisztencia, amely magabiztos rutinnal rendelkezik a tökéletes intra-, és extraorális felvételek valamint a minőségi CT-vizsgálat elkészítése terén. Elengedhetetlen, hogy a felvételeket készítő asszisztens tisztában legyen a különféle röntgenfelvételek típusaival, azok elméleti hátterével és indikációjukkal, valamint a rá vonatkozó kompetenciákkal.


4. A fotódokumentáció jelentősége a fogászatban
A fogászati dokumentáció és kommunikáció egyik fontos eszköze a fotózás. Számos praxis rendelkezik komoly DSLR fényképezőgépekkel, de korunk mobiltelefonjai is igen igényes fényképek elkészítésére váltak alkalmassá, mely eszközök használatának elsajátításával az asszisztens nagy segítsége lehet a fogorvosi rendelőnek.


5. A fogászati implantológia alapjai
A dentális implantáció mára abszolút polgárjogot nyert a modern fogászati ellátásban; az ehhez szükséges műszer- és eszközigény, a steril szájsebészeti műtét és az ahhoz történő előkészületek komoly elvárások és kihívások elé állítják az asszisztenciát. Az implantátumokra készülő fogpótlások típusai: szóló foghiányok pótlásától a teljes fogatlan állcsont rehabilitációig (az All-On-4® és All-On-6® koncepció); az ot-cap és a stéges elhorgonyzású fogsorok előnyei és hátrányai, azok megfelelő tisztítása.