A Debreceni Egyetem Szakkollégiumainak IV. Tudományos Konferenciája
Időpont:
2022. november 8. (kedd) 8:00
Helyszín:
MTA DAB Székház
(4032 Debrecen, Thomas Mann u. 49.)
Program:
8:00-8:30
Regisztráció/ Registration (Aula)
8:30-9:10
Megnyitó/ Opening (Bognár Rezső Terem/ Bognár Rezső Hall)
A konferenciát megnyitja
Dr. Csernoch László tudományos rektorhelyettes
Dr. Szűcsné dr. Siska Katalin szakkollégiumi albizottság elnök
The conference will be opened by:
Dr. László Csernoch, Vice Rector for Scientific Affairs
Dr. Szűcsné dr. Siska Katalin, chairman of the colleges of advanced studies committee
13:00-14:00
Ebéd/ Lunch (Emeleti körfolyosó / Upstrairs circular corridor)
Szekcióülések / Sessions
9:10-12:30
1. szekció Egészség és energetika/ Health and Energetics
Helyszín / Location: Berényi Dénes terem/ Berényi Dénes hall
Zsűri / Judges:
Dr. Tamás Juhász, lecturer, Faculty of General Medicine, Department of Anatomy, Histology and Embryology
Dr. István Csarnovics, associate professor, Faculty of Science and Technology, Institute of Physics, Department of Experimental Physics
Dr. József Menyhárt, associate professor, Faculty of Engineering, Department of Aircrafts and Road Vehicles
Előadók / Presenters:
9:10-9:25
Gerencsér Attila Tibor (Általános orvos, V. évfolyam): Kiméra antigén receptort expresszáló makrofág sejtek (CAR-M) és HER2+ emlődaganat in vivo kölcsönhatásának vizsgálata
9:25-9:40
Sarvinoz Albalushi (General Medicine): Meta-analysis on the effectiveness of SGLT2 inhibitors in heart failure ONLINE
9:40-9:55
Mwangi Lee Samuel (Electrical Engineering): Developing a Smart Sound Sensor to Classify Infant Cries
9:55-10:10
Farah Ahmad Mesbah Al Refai (Pharmacy): The role of CXCL1 on the development of ileus
10:10-10:25
Huang Xufeng (Dentistry): Mechanistic Insights of Curcumin against Periodontitis by Integrating the Single‐cell Transcriptomics and Bulk RNA‐Seq
10:25-10:40
Barta Zalán Kornél (Általános orvos): Relationship between ion currents and membrane capacitance in canine ventricular myocytes
10:40-10:55
Gáti Nikoletta (Klinikai laboratóriumi kutató): Antithrombin Deficiency Registry
10:55-11:10
Dang Quoc Phong (Physics): Nuclear Binary Reaction Channels of Alpha-like Nuclei based on the Multiconfigurational Dynamical Symmetry (MUSY)
11:25-11:40
Mejri Oussema (Electrical Engineering): Development Of Thermal Stress Prevention Device
11:40-11:55
Pham Thanh Ngan (Pharmacy): Investigation of macro-pinocytosis of cyclodextrins in human cancer cell lines
11:55-12:10
Tóth Balázs (Fizika): Structural changes of atoms due to intense laser fields
9:10-13:00
2. szekció Társadalom-Bölcsész I. /Social Sciences-Humanities I.
Helyszín / Location: Holló László terem
Zsűri / Judges:
Dr. Lakatos Péter István, egyetemi docens, Zeneművészeti Kar dékán
Dr. Molnár Judit, egyetemi docens, Állam- és Jogtudományi Kar, Polgári Eljárásjogi Tanszék
Dr. Rábai Dávid, adjunktus, Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, Gyermeknevelési Tanszék
Mike Ádám, tanársegéd, Zeneművészeti Kar, Szolfézs- Zeneelmélet, Karvezetés nem önálló Tanszék
Előadók / Presenters:
9:10-9:25
Fujita Júlia (Operaének): Az énektechnika alapjai, avagy hogyan énekeld át a porszívót?
9:25-9:40
Dr. Kerekes László (PhD hallgató): Bevezetés az Európai Unió Digitális Pénzügyi Csomagjába
9:40-9:55
Dr. Sallai Balázs (PhD hallgató): A "lojalitási klauzulák" változásai az európai szolgálati pragmatikákban a 18-20. században
9:55-10:10
Révész Béla (Jogász, V. évfolyam): A gyorsított per
10:10-10:25
Szél Melitta Patrícia (Jogász, III. évfolyam): A polgári jogi cselekvőképtelenek, különös tekintettel a gondnokság alatt álló személyek büntetőjogi felelősségre vonhatósága
10:25-10:40
Kerek Tilla Marianna (Kommunikációs- és médiatudomány, II: évfolyam): A "fekete bárányok" hatástörténete a magyar rockzenei kultúrában
10:40-10:55
Végh Darinka (Angol-magyar OMA, IV. évfolyam): Nádudvar határának helyneveinek nyelvészeti vizsgálata
10:55-11:10
Németh Tamás (Jogász, V. évfolyam): A modern munkavégzési formák kollektív munkajogi kívánalmai
11:25-11:40
Fülöp Bernadett Kíra (Gyógypedagógia, II: évfolyam): Az óvodás korú megkésett beszédfejlődésű gyermekek integrált óvodai nevelése
11:40-11:55
Mátravölgyi Nikolett (Gyógypedagógia, IV. évfolyam): "Előny vagy hátrány?" A vegyesházasságok megjelenése Nagyrábén
11:55-12:10
Gaál Nóra Andrea (Gyógypedagógia, IV. évfolyam): Roma és nem roma atipikus mozgásfejlődés és a játék kapcsolata
12:10-12-25
Pap Rúben (Nagyvárad Partiumi Keresztény Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Zene szak): A zene és a neuronlabirintus ONLINE
12:25-12:40
Dr. Perger Ádám (PhD hallgató): Az önvédelem jogának gyakorlata a katonai drónok vonatkozásában
9:10-12:30
3. szekció Társadalom-Agrár / Social Sciences - Agricultural Sciences
Helyszín / Location: Csokonai terem / Csokonai hall
Zsűri / Judges:
Dr. Felföldi János, egyetemi docens, Gazdaságtudományi Kar, az Alkalmazott Informatika és Logisztika Intézet igazgatója
Dr. Pierog Anita, egyetemi docens, Gazdaságtudományi Kar, Vezetéstudományi nem önálló Tanszék
Márta Erik, doktorandusz, Gazdaságtudományi Kar, Vezetéstudományi nem önálló Tanszék
Előadók / Presenters:
9:10-9:25
Kruták Nikoletta Anita (Egészségügyi tanár, II. évfolyam): Életminőség és egészségmagatartás kollégiumban élő speciális igényű fiatalok körében
9:25-9:40
Tarnóczi Donát (Nemzetközi gazdálkodás, III. évfolyam): Az LMBTQ tolerancia és a gazdasági fejlettség összefüggései Európában
9:40-9:55
Berencsi Alexa (Marketing, II. évfolyam): Üdítő élmény a közösségi médián
9:55-10:10
Pelyák Lejla (Vezetés-szervezés, I. évfolyam): A munkahelyi ösztönzési lehetőségek mögött fellelhető generációs eltérések
10:10-10:25
Gulyás Dávid (Nemzetközi gazdálkodás, III. évfolyam): Csevegőrobotok alkalmazása a Customer Service területén
10:25-10:40
Tarnóczi Tamás Bence (Vállalkozásfejlesztés, II. évfolyam): Mikro és makro szintű gazdaságelemzési gyakorlatok Magyarországon
10:40-10:55
Selejó Joó Bence Tamás (Munka- Szervezetpszichológia, I. évfolyam): Sportolók és e-sportolók motivációjának összehasonlítása
10:55-11:10
Angyal Roberta (Természetvédelmi mérnöki, III. évfolyam): Szén-dioxid megkötés és lucerna (Medicago sativa) barnalé hasznosítása Chlorella vulgaris mikroalgával
11:25-11:40
Hajdú Péter (Élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki): Csiperke gombával (Agaricus bisporus) dúsított Csemege debreceni jellegű kolbászok gyártásának lehetőségei
11:40-11:55
Kriston-Kőműves Nóra (Természetvédelmi mérnöki, III. évfolyam): Homoki nőszirom (Iris arenaria W. et K.) telepítésének folyamata rákosi vipera élőhelyrekonstrukció során
11:55-12:10
Ameer Hamza - Zoheb Rahman (Business Administration and Management, Engineering Management): Application of Multi Criteria Decision Making (MCDM) approach in Risk Management
9:10-12:30
4. szekció Társadalom-Bölcsész II. /Social Sciences-Humanities II.
Helyszín / Location: Bognár Rezső terem
Zsűri / Judges:
Dr. Szűcs Lászlóné Dr. Siska Katalin, zsűrielnök, egyetemi docens, Állam- és Jogtudományi Kar, Európa- jogi és Nemzetközi jogi Tanszék
Dr. Szendrei Ákos, ügyvivő-szakértő, a Hatvani István Szakkollégium igazgatóhelyettese
Előadók / Presenters:
9:10-9:25
dr. Kanyuk Petra Ágnes: „… a kolompérok kolompérből nőnek, a bűnök is bűnből nőnek.” – a családi kapcsolatok létesítésével visszaélés tetteseinek vizsgálata
9:25-9:40
Dremák Dalma (Történelem MA, II. évfolyam): Rómaiak szemével látva a világot: Ammianus Marcellinus és Priszkosz rhétór leírásai a hznokról
9:40-9:55
Vadász Márton (PhD hallgató): Változó népi építészeti örökség - bihari esetpéldák.
9:55-10:10
Naszidze Diána (Jogász III. évfolyam): Magyarország és Ukrajna közigazgatási rendszerének összehasonlítása
10:10-10:25
László Kitti (Jogász III. évfolyam): A pótmagánvádas eljárás szabályainak áttekintése a gyakorlat alapján.
10:25-10:40
Hegedüs Eszter (Jogász III. évfolyam): Két család között a pad alatt? - A családbafogadás kevésbé effektív oldala
10:40-10:55
Lezó Nóra (Jogász, I. évfolyam): Kié a Titanic? Az elsüllyedt óceánjáró nyomában
10:55-11:10
Czomba Máté Levente (Jogász III. évfolyam): Foglalkozástól eltiltás mérlegen
11:25-11:40
Kalmár Zsombor (Történelem BA, II. évfolyam): Mentalitástörténeti vizsgálódások egy 18. századi boszorkányper alapján
11:40-11:55
dr. Szemán Ádám (PhD hallgató): Társadalomra veszélyesség megjelenése, alakulása és fogadtatása a magyar büntetőtörvényekben
11:55-12:10
Püski Mónika (Angol-magyar tanár, IV. évfolyam): Az én és a mi Narrációs technikák jelentésteremtő szerepe Nádas Péter A Biblia című művében
12:10-12:25
Paál Boglárka (Kommunikációs- és médiatudomány, III. évfolyam): A magyar mozi hiánycikke; A kortárs magyar bűnügyi filmek népszerűsége a hazai filmgyártásban
9:10-12:30
5. English Session
Helyszín / Location: Klub terem / Klub hall
Zsűri / Judges:
Dr. Daniel Haitas, native speaker, Faculty of Law, Dean’s office
Aletta Ősz, PhD student, Faculty of Agricultural and Food Sciences and Environmental Sciences
Előadók / Presenters:
9:10-9:25
Mariam Pilishvili (Telecommunicaitons Law): How has GDPR Affected Facebook?
9:25-9:40
Vincent Godana Yatani (Public International Law): Refugee Protection in Multi-level Governance Regimes: A Case for Kenyan and Indonesia
9:40-9:55
Nguyen Thuy Anh (Human Right: Migrant workers): Active Accesing to employment for disability workers in Vietnam
9:55-10:10
Suad Mahameed (PhD student): Proof of electronic banking transactions
10:10-10:25
Lutfunnessa Sagor (Administrative Law): The main principles of the organisation of public administration (centralisation and decentralisation)
10:25-10:40
Rachid Al Bitar (PhD student): The recognition and the enforcement of foreign arbitral awards via NYC 1958
10:40-10:55
Rehulina Rehulina (PhD student): Corporation Responsibility on Its Supply Chain at Human Rights Regime
10:55-11:10
Aponoy Pangui Alberto Rafael (Business Administration and Management): The Natural Resource Curse
11:25-11:40
Gyamfi Philemon (Plant Protection): Mycorrhizal status of selected tree species within the Kogyae Strict Nature Reserve in Ghana
11:40-11:55
Pamela Maricela Guaman Pintado (Geography): Comparison of spatial interpolation methods for the estimation of particular matter less 10 microns (PM10)
11:55-12:10
Solange Paola Acosta Santamaria (Agricultural Environmental Management Engineering): UAV surveys’ settings and outcomes on small plot experiment of winter oat under foliar fertilization treatments