Magyar tudományos akadémia

Veszprémi területi bizottsága

Év Kutatója ösztöndíj - MTA VEAB

Az ösztöndíjat a VEAB Tudományos Alapítványa biztosítja

ÉV KUTATÓJA ösztöndíjas nyertesei:

2017
Gribovszki Zoltán (Soproni Egyetem, Erdőmérnöki Kar)
Molnár Angelika (Debreceni Egyetem, NymE - Szombathely)
Rakszegi Marianna (MTA ATK, Mezőgazdasági Intézet)

2016
Csernicskó István (Pannon Egyetem, MFTK & II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász)
Kuczmann Miklós, Széchenyi István Egyetem, Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar)
Pál Magda (MTA ATK, Mezőgazdasági Intézet)

2015
Király Botond Gergely(Nyugat-magyarországi Egyetem, Erdőmérnöki Kar)
Sántha Kálmán (Pannon Egyetem, MFTK)
Valiskó Mónika (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)

2014
Hoffer András (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)
Pirger Zsolt (MTA ÖK, Balatoni Limnológiai Intézet)
Rátz Tamara (Kodolányi János Főiskola)

2013
Kosztyán Zsolt Tibor (Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar)
Nemestóthy Nándor (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)
Tóth Balázs (MTA ATK Mezőgazdasági Intézet)

2012
Dóczi Róbert (MTA ATK Mezőgazdasági Intézet)
Dusek Tamás (Széchenyi István Egyetem, Közgazdaságtudományi Kar)
Miskolczi Norbert (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)

2011
Barát János (Pannon Egyetem, Műszaki Informatikai Kar)
Nagy Szabolcs Tamás (Pannon Egyetem, Georgikon Kar)
Smahó Melinda (Széchenyi István Egyetem)

2010
Erős Tibor (MTA Balatoni Limnológiai Kutatintézet)
Varga Szabolcs (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)
Kemecsi Lajos (Szentendrei skanzen)

2009
Varga László (Nyugat-magyarországi Egyetem, Élelmiszertudományi Kar)
Torgyik Judit (Kodolányi János Főiskola)

2008
Müller Tamás (Pannon Egyetem, Georgikon Kar)
Szilágyi Zsófia (Pannon Egyetem, BTK)

2007
Kazinczi Gabriella (Pannon Egyetem, Georgikon Kar)
Kaizer József (Pannon Egyetem, Mérnöki Kar)
Svéhlik Csaba (Kheopsz Kft., Mór)

2006
Abonyi János (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Kiss Gyula (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar
Szulovszky János (MTA TTI)

2005
Gyurácz József (Berzsenyi Dániel Főiskola)
Pituk Mihály (Veszprémi Egyetem, Műszaki Informatikai Kar)
Tóth Ferenc (Berzsenyi Dániel Főiskola)

2004
Liker András (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Boda Dezső (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)

2003
Specziár András (MTA Balatoni Limnológiai Kutatintézet)
Gelencsér András (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)

2002
Bélafiné Bakó Katalin (Veszprémi Egyetem, MÜKKI)
Pósfai Mihály (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Horváth József (Győri könyvtár)

2001
Lakatos Ferenc (Nyugat-magyarországi Egyetem)
Horváth Ottó (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Józsa László (Nyugat-magyarországi Egyetem))

2000
Víg Károly (Savaria Múzeum)
Zieger Bertalan (MTA GGKI, Sopron)
Gergely Anna (Szent István Múzeum)

1999
Vonderviszt Ferenc (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Varga Kálmán (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Hudi József (Veszprém Megyei Levéltár)

1998
Padisák Judit (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Felinger Attila (Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar)
Szakál Gyula (Győri Műhely)